Co zabrać na wyprawę rowerową?

Wiosenno-letnia pogoda sprzyja planowaniu wycieczek rowerowych. Słoneczne, ciepłe i długie dni zachęcają, by spędzić je na świeżym powietrzu. Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest też zaplanowanie wyjazdu na kilka dni. Szykując się na wyprawę rowerową, szczególnie z noclegiem w innym miejscu, powinniśmy dobrze się do niej przygotować. Kluczowe jest wybranie trasy oraz spakowanie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy, które są niezbędne podczas każdej podróży. Podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą na rower.

Lista rzeczy to podstawa

Przed każdą podróżą powinniśmy dobrze przemyśleć, co zabierzemy ze sobą na rower. Musimy brać pod uwagę, że im mniej miejsca zajmie bagaż, tym lepiej. Oczywiście nie powinien być też zbyt ciężki. Zrobienie listy to spora oszczędność czasu i pewność, że nie zapomnimy niczego, co może nam się przydać w podróży. Co zatem spakować do sakwy?

Rodzina na rowerach górskich wybrała się na wycieczkę na bezdrożach

Ubrania

Wyjazd na kilka dni, wymaga zabrania odpowiedniej ilości ubrań. Nasz bagaż nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, jednak zabranie najpotrzebniejszych rzeczy jest konieczne, aby być przygotowanym na ewentualne zmiany pogody, zwłaszcza nagły deszcz czy silny wiatr.. Oprócz tego nawet jeśli jest bardzo ciepło, warto wziąć długie spodnie, a niezbędna jest także kamizelka odblaskowa, dzięki której wyprawy rowerowe staną się zdecydowanie bardziej bezpieczne. Zabierzmy ze sobą także rękawiczki rowerowe oraz czapkę lub chustkę na głowę i okulary przeciwsłoneczne. Jeśli nasza wyprawa rowerowa potrwa więcej niż jeden dzień, z pewnością przyda się namiot i karimata oraz powerbank, żeby naładować telefon.

Kosmetyki

Wybierając się na dłuższą, kilkudniową wyprawę rowerową, powinniśmy dobrze przemyśleć, co spakujemy do naszej kosmetyczki. Do podstawowych produktów, które zawsze się przydadzą, należy: krem z filtrem, papier toaletowy, nawilżane chusteczki, pomadka do ust, maszynka do golenia czy żel pod prysznic.

Kobieta opatruje rannego mężczyznę który przewrócił się na rowerze

Lekarstwa

Choć oczywiście nie należy zakładać, że podczas wyjazdu wydarzy się coś złego, to zawsze warto mieć ze sobą apteczkę z niezbędnymi lekarstwami, które w razie potrzeby będziemy mogli wykorzystać. Powinny się w niej znaleźć plastry na otarcia, bandaż elastyczny, woda utleniona czy środki przeciwbólowe.

Jedzenie

Zabrać na wyprawę rowerową powinniśmy także jedzenie. Podczas całodniowego wysiłku z pewnością nie raz zgłodniejemy, dlatego do sakwy warto zapakować kanapki, jakiś owoc i oczywiście wodę do picia. Pamiętajmy także, że nie ma dobrej wyprawy rowerowej, bez odpowiedniej przekąski, która umili nam podróżowanie. Idealne będą sezamki (np. Amki TO GO), które są zdrowszą alternatywą klasycznych słodyczy, a przy tym są słodkie i dostarczają dużo energii oraz dodatkowych właściwości odżywczych, takich jak błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz są bezglutenowe. Tak pożywne “małe co nieco” z pewnością przyda się podczas wielu aktywności i wycieczek.

Ekwipunek rowerowy

Czyli wszystko to, co może się przydać do naprawy roweru, jeśli będzie taka konieczność. Musimy brać pod uwagę konieczność założenia łańcucha (przydatne rękawiczki) czy wymianę części roweru. Warto mieć ze sobą pompkę, łyżki do opon czy zapasowe dętki. Przyda się także spinka do łańcucha czy taśma izolacyjna, która pomoże np. zabezpieczyć bagażnik, aby nic z niego nie spadło.
Jak widać, rowerowe wycieczki wymagają zaplanowania, ale jeśli uda nam się zabrać cały niezbędny sprzęt oraz dobry humor – z pewnością będzie to bardzo udana wycieczka.

Mężczyzna naprawia na polanie hamulec tarczowy w swoim rowerze