O nas

Sezam to nasza pasja

Jesteśmy jednym z największych producentów chałwy i sezamków w Polsce, a nasze produkty można znaleźć w wielu sieciach handlowych w całym kraju. Dodatkowo, znajdujemy się wśród najbardziej cenionych eksporterów produktów cukierniczych w Europie i na Bliskim Wschodzie. Eksportujemy nie tylko chałwę i sezamki, ale też krówki, wafelki czy karmelki, które dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie.

Fabryka sezamków mieszcząca się w Łodzi przy ul. Struga 61

Nasza fabryka mieści się w Łodzi przy ul. Struga 61. Zakład funkcjonuje nieprzerwanie od kwietnia 1945 r., kiedy dwóch łódzkich inżynierów – J. Serwaczyk oraz T. Tarasiewicz złożyli przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem sztucznego miodu. Przez ponad 75 lat firma zmieniła profil działalności i dziś jest kluczowym wytwórcą chałwy i sezamków w Polsce.

Najwyższa jakość naszych produktów wynika z wysokich wymagań dotyczących jakości surowców i gotowych wyrobów oraz eksperckiej wiedzy i pasji ludzi, którzy pracują w firmie od lat. Kluczowym czynnikiem jest odpowiedni dobór surowca – sezamu.

Nasze standardy jakości

Przy wytwarzaniu naszych produktów szczególną wagę przykładamy do selekcji upraw pozyskiwanego sezamu.
Dla nas surowiec musi cechować się czystością większą niż standardowo w branży – wystarczy jeden kamyk
na kilkutonową dostawę, by jej nie przyjąć.

Gdzie kupić?

Nasze produkty dostępne są w wielu popularnych sieciach handlowych, a także mniejszych sklepikach osiedlowych.

Można je zamówić także online na www.unitop.com.pl lub odwiedzić nasz sklepik firmowy Unitop w Łodzi na ul. A. Struga 61.